Přední značka Valvoline – na prvním místě v novátorství

Americký lékař dr. John Ellis objevil lubrikační vlastnosti surové nafty během svého studia možného léčivého potenciálu ropy. Olej, který vyvinul v roce 1866, účinně fungoval za vysokých teplot a projevil se jako obzvláště vhodný pro parní pohony té doby. Válcový olej dr. Ellise umožnil pístům parních strojů volnější pohyb. O osm let později pojmenoval svůj lubrikační olej „Valvoline“. Jednalo se o první ochrannou značku v začínajícím ropném průmyslu. Objev dr. Ellise vyřešil problémy zaseklých pístů, zkorodovaných válců a unikajících těsnění, čímž umožnil zvýšit efektivitu parních strojů a rozšíření USA prostřednictvím železnice a parního loďstva. Dnes se lubrikanty, chemikálie a produkty údržby vozidel značky Valvoline TM vyrábějí a prodávají ve více než 100 zemích prostřednictvím Ashland Consumer Markets (Valvoline), obchodním oddělením společnosti Ashland Inc.

Novátorský přístup

Společnost Ashland provozuje celosvětovou síť laboratoří, vyvíjejících a testujících vysoce výkonné produkty Valvoline, které překonávají očekávání uživatelů a dávají jim tak jistotu, že jejich vozidla budou podávat nejlepší výkony.

 

Více než sto let kvality

Díky více než 140 letem úspěchu je dnes značka Valvoline jedním z předních výrobců produktů vyznačujícím se kvalitou služeb, s miliony věrných zákazníků po celém světě.

Datum článku: 01.03.2016